06.04.2021

Drogie „Kropelki”, Szanowni Rodzice!

Serdecznie zachęcam Was do skorzystania z przygotowanych przeze mnie propozycji zabaw, ćwiczeń i działań, które możecie wykonać w domu.

Temat dnia: DZIEŃ I NOC

ROZMOWA NA PODSTAWIE FILMU I DOŚWIADCZEŃ DZIECI “DZIEŃ I NOC”: zachęcam Was do rozmowy na temat różnicy między dniem i nocą na podstawie doświadczeń dzieci. Możecie wykorzystać również filmik, który zamieściłam poniżej.

Możecie porozmawiać na temat cech dnia i nocy. Zastanówcie się, z jakimi kolorami kojarzy się Wam dzień, a z jakimi noc? Po czym poznajemy, że jest noc? Jak wygląda niebo w nocy, a jak w dzień? Z jakimi dźwiękami kojarzy się Wam noc, a z jakimi dzień?

Zabawa dramowa „Co robimy w dzień, a co w nocy?”. Zachęćcie dzieci, aby ruchem spróbowały naśladować czynności, które można wykonywać w ciągu dnia lub w nocy. Gdy powiecie: Dzień, udają czynności wykonywane w dzień, gdy powiecie: Noc, udają, że śpią.

Zabawa rozwija reakcję na umówiony sygnał oraz umiejętność improwizacji.

PRACA PLASTYCZNA „NOC”: zachęcam Was do wykonania pracy plastycznej. Do jej wykonania potrzebujecie czarnej lub granatowej kartki (jeśli nie macie, możecie pomalować białą kartkę farbami plakatowymi w tych kolorach) oraz kredek albo farb w kolorze białym lub żółtym, którymi narysujecie, namalujecie elementy nocy: gwiazdy i księżyc.

Zabawa rozwija umiejętności plastycznych, doskonali sprawność palców i nadgarstka.

Źródła materiałów zamieszczonych na stronie: You Tube, zdjęcie za zgodą mamy Hani i Kuby