06.04.2021r.

Witamy Was po świątecznej przerwie. Oto kolejne propozycje do pracy w domu 🙂

W tym tygodniu dowiemy się jak to jest z dniem i nocą. Obejrzyjcie krótki film wprowadzający do tematu.

„Jutro będzie nowy dzień”- zabawa badawcza na podstawie filmu. Przygotujcie globus (jeśli nie posiadacie może być piłka albo balon) oraz latarkę. Tłumaczymy dzieciom, że globus to model kuli ziemskiej. Kawałkiem plasteliny zaznaczamy na nim miejsce, w którym się znajdujemy (Polskę). Latarka to słońce. Wyjaśniamy, że po dniu zawsze przychodzi noc. Obracamy globus/balon, świecąc na niego nieruchomo latarką. Dziecko zauważa, że gdy na jednej półkuli jest dzień, na drugiej panuje noc (zabawę można wykonać w przyciemnionym pomieszczeniu).

6 kwietnia 2021r. obchodzimy Światowy Dzień Sportu. To dobra okazja, aby podkreślić znaczenie sportu w dzisiejszym świecie.  W związku z tym zachęcamy Was do wykonania ćwiczeń.

„Gimnastyka dla dzieci w domu” https://www.youtube.com/watch?v=RsKRBBhgrYQ

„O jakiej porze dnia?” – zabawa słowna. Dzieci określają, kiedy wykonuje się pewne czynności – rano czy wieczorem. Rodzic podaje zdania, np.: budzimy się, kładziemy się spać, myjemy zęby, idziemy do przedszkola, jemy obiad, itp.


„Patyczkowe cyferki”- formowanie znaków z patyczków do czyszczenia uszu. Spróbujcie ułożyć sylwety cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.