02.04.2021

Drogie „Kropelki”, Szanowni Rodzice!

Serdecznie zachęcam Was do skorzystania z przygotowanych przeze mnie propozycji zabaw, ćwiczeń i działań, które możecie wykonać w domu.

Temat dnia: WIELKANOCNY KOSZYCZEK

ROZMOWA NA PODSTAWIE FILMU I DOŚWIADCZEŃ DZIECI: przed nami Wielkanoc, więc zapewne będziecie przygotowywali koszyczek ze święconką. Zachęcam Was do zaangażowania dzieci do wspólnego działania, podczas którego, możecie porozmawiać na temat zwyczaju święcenia pokarmów oraz produktów, które wkładacie do koszyczka. Możecie wcześniej obejrzeć film, który znajdziecie poniżej:

PRACA PLASTYCZNA “WIELKANOCNY KOSZYCZEK”: zachęcam Was do wykonania koszyczków z rolek po papierze toaletowym oraz kolorowego papieru i bibuły. Możecie ozdobić koszyczek kwiatkami, listkami lub innymi dowolnymi elementami, kojarzącymi Wam się z wiosną i świętami.

Zabawa rozwija sprawność manualną oraz inwencję twórczą dzieci.

https://przedszkolebp.schoolpage.pl/wp-content/uploads/2021/04/4.jpg

2 kwietnia obchodzimy „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Aby zwiększyć świadomość i wiedzę na temat osób ze spektrum autyzmu, inicjowane są liczne kampanie np. „Zaświeć się na niebiesko”. W ramach akcji ważne budynki w dużych miastach są podświetlane właśnie w tym kolorze. Także każdy z nas może aktywnie włączyć się do akcji np. poprzez założenie niebieskiego ubrania albo zaakcentowania kolorem niebieskim swoich stron internetowych. A dlaczego kolor niebieski? Bo jest on symbolem autyzmu. Niebieski jest uznawany za najgłębszy z kolorów, rozpływający się w nieskończoności horyzontu. Jako barwa najczystsza i najzimniejsza zarazem staje się najbardziej odrealnioną ze wszystkich barw.

Zachęcam Was do zapoznania się z prezentacją na temat autyzmu, przygotowaną przez Panią Emilię Borawską-Jackiewicz

Źródła zamieszczonych materiałów: YouTube, zasoby internetu