31.03.2021r.

„Wesoła Wielkanoc”- puzzle. Układanie obrazków z części jest świetnym treningiem analizy i syntezy wzrokowej. Ponadto ćwiczy skupienie dziecka i uwagę. Składanie obrazków wymaga także sprawności manualnych. Wykorzystajcie do tej zabawy starą pocztówkę wysłaną do Was okazji Świąt Wielkanocnych lub inną, którą posiadacie w domu. Możecie również użyć ilustracje z gazet. Potnijcie ją na elementy (6-8 elementów). Zadaniem dziecka jest ułożenie obrazka z wyciętych elementów (puzzli). Po zakończonej pracy przyklejcie je na kartkę.

Na oddzielnej kartce napiszcie WIELKANOC. Niech Wasze dziecko spróbuje rozpoznać i nazwać każdą z liter. Może uda Im się samodzielnie odczytać zapisany wyraz. Rozetnijcie  W  I  E  L  K  A  N  O  C   na pojedyncze litery. Z rozciętych liter spróbujcie ułożyć jak najwięcej innych wyrazów, np. Ela.

Poduszkowy tor przeszkód – jeżeli to możliwe przygotujcie do tej zabawy poduszki typu „jasiek”. Poproście dziecko, aby odnalazło i zebrało w jednym miejscu wszystkie poduszki, przeliczcie je razem. Ułóżcie przygotowane poduszki w linii prostej, kolejno jedna za drugą w odległości umożliwiającej dziecku przejście po nich. Następnie poproście, aby dziecko przeszło krokiem naprzemiennym na drugą stronę. W drodze powrotnej pokonuje ten sam tor, ale slalomem. Powtarzamy ćwiczenie dwa razy. Kolejne pokonanie toru spróbujcie wykonać skacząc obunóż. Dla odpoczynku dziecko siada w siadzie skrzyżnym na wybranej przez siebie poduszce, drugą poduszkę kładzie sobie na głowie i wykonuje skłony tułowia zrzucając poduszkę wg polecenia – przed sobą, za sobą, obok siebie.

Zabawa muzyczna– zaśpiewaj na melodię „Panie Janie”.

JA  JO  JE  JI

JA  JO  JE  JI

JA  JO  JU

JA  JO  JU

JA  JO  JE  JI  JU  JA

JA  JO  JE  JI  JU  JA

JA  JO  JE

JA  JO  JE

Kurka Tosia i jej niesamowite zadania- gra interaktywna.