29.03.2021 r. PONIEDZIAŁEK

29.03.2021 PONIEDZIAŁEK

„Jajko” – zabawa badawcza. Przygotujcie dwa jajka: jedno surowe, a drugie ugotujcie wspólnie z dziećmi. Poproście o obranie ugotowanego jajka ze skorupki i rozbicie surowego na talerzu.  Omówcie budowę jajka kurzego. Na koniec zachęćcie  “Słoneczka” do degustacji  jaj gotowanych na twardo, zwrócenie uwagi na właściwości odżywcze jaj.

„Pisanki” – wyklejanka. Przedstawiamy Wam propozycje wykonania pisanek, oczywiście to są tylko inspiracje, możecie wykonać pisankę dowolną techniką, liczymy na Waszą pomysłowość. Zachęcamy do podzielenia się z nami efektami  Waszej wspólnej pracy.

https://mojedziecikreatywnie.pl/2018/03/kolorowanki-do-druku/

„Ile fasolek?” – zabawa matematyczno-sprawnościowa.Potrzebna jest fasola – 20 nasion, dwie miseczki/talerzyki oraz łyżeczka. Zadaniem dzieci jest przesypywanie  nasion fasoli z jednego pojemnika do drugiego za pomocą łyżki tak, aby:

–– w pierwszym pojemniku było więcej fasolek ( do 10 fasolek) niż w drugim

–– w pierwszym pojemniku było mniej fasolek niż w drugim

–– w obu pojemnikach było po tyle samo fasolek.

 „Co zaczyna się na…?”– doskonalenie analizy i syntezy słuchowej wyrazów.            Poproście dzieci o podzielenie wyrazów na sylaby: jajko, jagoda, jamnik, Jola, Jagoda, jeż, itp. Zapytajcie się, na jaką głoskę zaczynają się podane wyrazy. Poproście dzieci, aby powiedziały wybrany wyraz zaczynający się  na głoskę “j”.