,,SIEROTKA MARYSIA W KRAINIE BAŚNI”

Przedłużający się czas pandemii powoduje, że nasze przedszkolaki nie mogą korzystać z wyjazdów na spektakle teatralne. Nie odwiedzają nas także objazdowe teatrzyki, które dzieci uwielbiały. Mając na uwadze kompetencje kulturalne w zakresie odbioru sztuki oraz potrzeby natury emocjonalnej naszych najmłodszych, ,,MISIE” cyklicznie będą oglądać przedstawienia teatralne poświęcone różnorodnej tematyce, dostosowanej do wieku przedszkolaków.

Podczas zajęć dydaktyczno – opiekuńczo – wychowawczych dzieci mają okazję do spotkań z teatrem uczestnicząc w przygotowywanych przez nas teatrzykach kukiełkowych, zabawach z wykorzystaniem pacynek, papierowych postaci, marionetek itp., ale bardzo chcemy zapewnić dzieciom coś więcej … namiastkę poczucia się prawdziwym widzem, tak jak to było jeszcze kilkanaście miesięcy temu.

Pierwszym przedstawieniem teatralnym było widowisko bajkowe ,,Sierotka Marysia w Krainie Baśni”. ,,Misie” samodzielnie wykonały bilety na spektakl, przygotowaliśmy także afisz i kasę biletową, w której dzieci mogły zakupić bilety, za pomocą zabawkowych banknotów. Przedszkolaki z zaciekawieniem obejrzały spektakl. Dzieci aktywnie włączyły się w jego oglądanie – wyrażając ruchem treść bajki. Po spektaklu ocenialiśmy i uzasadnialiśmy postawy bohaterów. ,,Misiaki” czekają z niecierpliwością na kolejne teatrzyki 🙂