Olimpiada Sportowa

W przedszkolu ruch jest czymś naturalnym, dzieci w tym wieku nie potrzeba namawiać do zabawy, do biegania, do skakania. Organizując zabawy i ćwiczenia gimnastyczne można zauważyć, że wprowadzenie do ćwiczeń elementów współzawodnictwa zachęca je do osiągania lepszych wyników, pobudza ich ambicje a sprzyjają temu okrzyki, pochwały, doping, nagrody oraz wygrana jednego z zespołów.  Dzieci świetnie się bawią, przynosi im to wiele satysfakcji, radości i nam nauczycielom również, widząc jak one się angażują w te zawody, wyzwalając swoje czasem ukryte emocje. Wykorzystując atut naszego dużego holu w przedszkolu, w dniu 5 marca 2021 odbyła się Sportowa Olimpiada Przedszkolaków. Zgodnie z ceremoniałem igrzysk była flaga olimpijska, zapalenie znicza, wspólne odsłuchanie hymnu olimpijskiego.
Przedsięwzięcie to miało na celu nie tylko zintegrować grupy przedszkolne, ale także pomóc dzieciom  w rozwijaniu ich zainteresowań i umiejętności sportowych. Było to ważne wydarzenie dla wychowanków naszego przedszkola, którzy zgodnie z ideą „fair play” i niezwykłym zaangażowaniem uczestniczyli w tej sportowej rywalizacji.
Uczestnicząc w 6 konkurencjach sportowych dzieci, wykazały się wieloma umiejętnościami w zakresie biegania, skakania, zręczności, siły oraz współdziałania w zespole.
Każdy z „Motylków” , „Słoneczek” i „Biedronek” był potrzebny czy to w roli zawodnika czy  kibica- wszyscy spisali się na medal i otrzymali medale.   BRAWO DZIECIAKI!!!