LUTY: “Wioska Smerfów”

„Bajkowy pociąg rusza w świat”- początkiem przygody z programem “Dziecięcy Atlas Świata” było wykonanie pociągu, który po każdej poznanej bajce, będzie zabierał do swoich wagoników poznanych bohaterów. Jako pierwsze zagościły w nim Smerfy.

W trakcie realizacji tego modułu przedszkolaki wykonały szereg  ciekawych zadań. Na początku dzieci miały okazję poznać historię powstania bajki oraz kraj, z którego pochodzą.

Następnie  poznały wszystkich niebieskich mieszkańców wioski. Przyporządkowały im ich atrybuty, określiły cechy charakteru, jakie posiadają poszczególne postacie.  Oceniły również ich postepowanie i wskazały wśród nich „czarne charaktery”.  Dla wielu dzieci był to pierwszy kontakt z uroczymi  stworkami.

Nie obyło się bez obejrzenia animowanego filmu ze Smerfami w roli głównej oraz wysłuchania bajek czytanych przez nauczyciela.

Wspólnie wykonały wioskę Smerfów, która ukryta wśród drzew i krzewów, chroni ich przed złośliwym Gargamelem i jego wiernym kompanem Klakierem.

Odpowiedni strój, oczywiście w kolorze niebieskim,  również zagościł w naszym przedszkolu.

Przygotowanie niebieskiej galaretki było smaczna przerwą w zmaganiach. Zakończeniem realizacji tego modułu, było wykonanie portretów Smerfów i nadanie im imion.