12.11.2020

Drodzy Rodzice!

Dzisiejszym tematem zajęć w grupie „Kropelki” będą figury geometryczne – koło. Zachęcam Was do skorzystania z przygotowanych przeze mnie propozycji zabaw i ćwiczeń, które możecie wykonać wspólnie z dziećmi w domu.

Temat zajęć: Figury wokół nas – koło

ZABAWA PALUSZKOWA. Zachęcam Was do skorzystania z pomysłu na wesołą zabawę paluszkową. Znajdziecie ją klikając w link:

ZABAWA DYDAKTYCZNA „Koło”. Do zabawy możecie wykorzystać dowolne kółka, które macie w domu. Zachęcam Was, abyście wycięli koło z papieru. Porozmawiajcie z dziećmi na jego temat: jaki ma kształt, co im przypomina. Poproście, aby dzieci wykonały następujące polecenia:

Narysuj w powietrzu duże i małe koło.

Poszukaj w domu rzeczy, przedmiotów, które są okrągłe, mają kształt koła.

ZABAWA RUCHOWO-NAŚLADOWCZA „Magiczne koło”. Możecie w dalszej zabawie wykorzystać koło wycięte z papieru, albo np. papierowy talerzyk. Poproście, aby dzieci zilustrowały Wasze słowa, wykorzystując koła.

Świeci słońce (unosimy kółka wysoko nad głową). Tata prowadzi samochód (biegają kręcąc kółkami jak kierownicą). Skaczemy przez kałużę (przeskakują nad kółkiem położonym na podłodze). Kelner niesie pizzę (niosą kółko położone na dłoni).

ZABAWA PLASTYCZNA. Możecie wykorzystać wycięte z papieru koło do stworzenia pracy plastycznej. Zaproponujcie dzieciom, aby zamieniły koło w… Każdy pomysł jest dobry 🙂