10.11.2020

Drodzy Rodzice!

Jutro będziemy obchodzić Święto Niepodległości, dlatego dzisiejszym tematem zajęć w grupie „Kropelki” jest Polska, nasza Ojczyzna. Zachęcam Was do skorzystania z przygotowanych przeze mnie propozycji zabaw i ćwiczeń, które możecie wykonać wspólnie z dziećmi w domu.

Temat zajęć: Mój dom jest biało-czerwony

ROZMOWA NA TEMAT „Polskie symbole narodowe“. Zachęcam Was do porozmawiania z dziećmi na temat polskich symboli narodowych. Pomoże Wam film edukacyjny:

PRACA PLASTYCZNA ,,Flaga Polski”. Jeśli macie w domu potrzebne materiały, możecie wykonać narodową flagę. Będziecie potrzebować: kartki: białą i czerwoną, albo farby, kredki w kolorze czerwonym oraz patyk np. od szaszłyka. Wykonaną flagę możecie wyeksponować np. na parapecie okna, aby w ten sposób upamiętnić jutrzejsze Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Możecie skorzystać z instrukcji, którą znajdziecie w filmiku:

Działania mają na celu budowanie poczucia przynależności narodowej.

Gorąco zachęcam Was do udziału w akcji „NIEPODLEGŁA DO HYMNU” – wystarczy jutro – 11 listopada o godzinie 12.00 włączyć jedną z większych stacji telewizyjnych lub radiowych i przyłączyć się do zaśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”.