10.11.2020r.

Dziś kolejna porcja propozycji. Oto one:

1. „Ja i moje otoczenie”– zabawa matematyczna (pomocna w tym zadaniu będzie frotka do włosów założona dziecku na lewą rękę).

Rodzicu, schowaj Swojemu dziecku jego ulubioną zabawkę. Odwróć je do siebie plecami. Teraz będziesz kierować krokami Swojej pociechy, np.: Idź proszę 5 kroków do przodu…. A teraz 3 kroki do tyłu….teraz wysuń lewą rękę w lewą stronę i przesuń się w lewo 4 kroki…teraz popatrz w prawo…. Brawo, jesteś bardzo blisko!

W PODOBNY SPOSÓB PODAJCIE INSTRUKCJĘ SWOJEMU DZIECKU, DOSTOSUJCIE POLECENIA DO ROZKLADU WASZEGO MIESZKANIA

2. „Na ziemi zostaje”– proponujemy Wam ćwiczenia ruchowe w formie wesołej zabawy https://www.youtube.com/watch?v=S5TFdKc6TB4

3. Podczas spaceru spróbujcie narysować kredą na chodniku lub patykiem na piasku przedmioty, których nazwy rozpoczynają się podaną przez rodzica głoską.

4. Jutro obchodzimy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Jest to bardzo ważny dla Polaków dzień. Przeczytajcie Swoim dzieciom krótkie opowiadanie i porozmawiajcie z nimi, jak one rozumieją słowo „niepodległość”?

  „Niepodległa do hymnu” – zachęcamy Was do wzięcia udziału w akcji. Wystarczy 11 listopada o godz. 12.00 włączyć jedną z większych stacji radiowych lub telewizyjnych i przyłączyć się wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego, który będzie emitowany na antenie. https://www.youtube.com/watch?v=ydxjYVwcKRQ&feature=emb_logo

Zwróćcie uwagę na prawidłową postawę podczas wykonywania hymnu.