10.11.2020r.

* „Polskie symbole narodowe”– obejrzyjcie film edukacyjny i porozmawiajcie z rodzicami o polskich symbolach narodowych fladze, hymnie i godle: jak one wyglądają? jak brzmią?
Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=k-2SAGH1mMM
A może ktoś z Was spróbuje ułożyć lub napisać wyrazy: POLSKA, FLAGA, HYMN, GODŁO z liter.

* „Orły do gniazd”- zabawa ruchowa. Za pomocą szarfy/sznurka ułóżcie swoje gniazdo na dywanie. Następnie biegając po pokoju będziecie udawać latającego orła. Spróbujcie naśladować dźwięki, jakie wydaje ptak. Na ustalony sygnał rodzica zajmijcie miejsce w gnieździe. Zabawę powtórzcie kilka razy.

* ,,Flaga Polski” – wykonajcie narodową flagę wykorzystując dostępne w domu materiały plastyczne (kartki: białą i czerwoną, farby, kredki), a następnie przyklejcie do tak wykonanej flagi patyk do szaszłyka, kijek i wyeksponujcie swoją pracę w widocznym miejscu w domu, np. na parapecie okna, aby w ten sposób upamiętnić jutrzejsze Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

* Zachęcamy do udziału w akcji „NIEPODLEGŁA DO HYMNU” – wystarczy jutro – 11 listopada o godzinie 12.00 włączyć jedną z większych stacji telewizyjnych lub radiowych i przyłączyć się do zaśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Link: https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-do-hymnu-2020-dolacz-do-akcji/