10.11.2020 r.

“OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI”

Proszę pamiętać o codziennej gimnastyce !!!

Zabawa ruchowa “Złap kropkę”– w zabawie wykorzystujemy laserek dla kota, latarkę lub laserowy wskaźnik – zadaniem dziecka jest złapać kropkę – punkt wyznaczony przez laserek;

“Raz i dwa, raz i dwa, każdy robi to, co ja” – rodzic po wypowiedzeniu tego hasła prezentuje ćwiczenie dla dziecka;

Możecie wykorzystać również ćwiczenia i zabawy zaprezentowane na filmiku

Drodzy Rodzice, obejrzyjcie wspólnie z dziećmi film pt.,,Polskie symbole narodowe”, który znajduje się pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=xQk8p7XY23A

Następnie zapytajcie swoje dzieci:

– Jak nazywa się Twój kraj, Twoja ojczyzna?

– Jak wygląda godło Polski?

– Jakiego koloru jest flaga Polski?

– Dlaczego trzeba szanować flagę?

Wysłuchajcie piosenki “Co to jest niepodległość?” Stojąc lub siedząc na dywanie. Trzymając w rękach tasiemki, bądź paski bibuły i poruszając nimi w rytm słyszanej piosenki.

Wspólnie zaśpiewajcie refren piosenki:

“Co to jest niepodległość. Teraz wiem już na pewno. Każde dziecko dziś woła, to polski dom, polska szkoła”.

Wspólnymi siłami i przy użyciu materiałów plastycznych, które posiadacie w domu, wykonajcie kotylion narodowy (biało-czerwona “kokardka” będąca patriotycznym symbolem Polaków). Możecie wykonać kotylion według własnego pomysłu lub wykorzystać inspirację z ilustracji.

Wszystkie elementy kotylionu przygotowuje rodzic, zadaniem dziecka będzie połączenie elementów przy pomocy kleju wg instrukcji słownej i pokazowej rodzica.

„NIEPODLEGŁA DO HYMNU” –

 Zachęcamy do udziału w międzynarodowej akcji. Wystarczy w środę 11 listopada o godzinie 12:00 włączyć jedną z większych stacji telewizyjnych lub radiowych i przyłączyć się do śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”.