12.11.2020

Witam Was kochane Pszczółki. Zapraszam do porannego tańca z Gumi Misiem – wystarczy, że będziecie robić wszystko, co miś 

Zadanie 1
Dzisiaj chciałabym wspólnie z Wami podsumować, to wszystko czego dowiedzieliśmy się o Polsce. Obejrzyj film uważnie o ważnych symbolach narodowych, ważnych miastach w Polsce. Rozwiąż quiz:

Pytanie 1Wskaż, która to flaga Polski?
Pytanie 2 Które to godło Polski?
Pytanie 3 Najdłuższa rzeka w Polsce, to…
Pytanie 4 Waluta w Polsce, to…
Pytanie 5 Stolicą Polski jest…

Zadanie 2
Jeszcze raz zapraszam do pociągu, którym dojedziecie do bardzo ważnych miast w Polsce: do Zakopanego – miejsca, w którym mieszkają górale. Do Krakowa, w którym możemy zwiedzić Wawel, do Warszawy stolicy Polski gdzie można zwiedzić Pałac Kultury i Nauki. Do Torunia, aby skosztować Toruńskie pierniki, do Gdańska, aby popłynąć po morzu Bałtyckim. Możecie posłuchać jeszcze raz piosenki, naśladując jazdę pociągiem przez wszystkie pokoje w domu. Odjazd!!!

Zadanie 3
Posłuchaj legendy o Warszawskiej Syrence. Miłego oglądania 

Zapamiętaj, z czego słynie Warszawa (Tak oczywiście: To jest stolica Polski. Słynie z legendy o Warszawskiej Syrence, oraz ważnych miejsc i obiektów do zwiedzania tj. Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski, Łazienki itp.) Poproś rodziców może pooglądacie albumy o Warszawie, albo zajrzycie do komputera.

Zadanie 4

Odczytanie napisów globalnych: Wisła, Odra, Warta. Przygotuj na kartce A4 te napisy. Niech dziecko zapozna się z nimi i odczyta go wielokrotnie.


Zadanie 5

Porozmawiaj z dzieckiem o tym, że Wymienione rzeki są największymi rzekami w Polsce. Pokaż dziecku na mapie przez jakie miasta przepływają.


Zadanie 6

Pobaw się z dzieckiem w zabawę: Pająk i muchy. Zaangażuj do tego całą rodzinę, w tym rodzeństwo. Ty bądź pająkiem i łap muszki. Muszki mają za zadanie przebiec z jednego końca pokoju do drugiego. Kogo złapie pająk ten jest obiadem.


Zadanie 7

Zabawa fonetyczna. Niech dziecko w wyrazie Konstytucja policzy sylaby: kon-sty-tu-cja.