PONIEDZIAŁEK 09.11.2020

PONIEDZIAŁEK 09.11.2020 „Przygotowujemy się do obchodów Święta Niepodległości”

„11 listopada – hołd dziś Polska składa!” – poznanie wydarzeń historycznych, nauka określania swojej narodowości i nazwy kraju, w którym mieszkamy, kształtowanie szacunku do symboli narodowych.

Drodzy rodzice porozmawiajcie w oparciu o dołączony film edukacyjny oraz własne doświadczenia dzieci na temat naszych symboli narodowych, posłuchajcie i zaśpiewajcie wspólnie hymn Polski. Podkreślcie znaczenie odpowiedniej postawy każdego z nas podczas wykonywania hymnu oraz należnego szacunku symbolom narodowym. https://www.youtube.com/watch?v=k-2SAGH1mMM

„Marsz, marsz” – zabawa ruchowa przy piosence: https://www.youtube.com/watch?v=lbB770dSoI0

 „Biały i czerwony – nasze barwy narodowe” – wykonanie kotylionu narodowego, rozwijanie zdolności manualnych, ćwiczenie małej motoryki oraz koordynacji wzrokowo ruchowej poprzez składanie i wycinanie papieru. Możecie wykonać kotylion według własnego pomysłu lub wykorzystać inspiracje z Internetu:

„NIEPODLEGŁA DO HYMNU” –

https://www.youtube.com/watch?v=ydxjYVwcKRQ&feature=emb_logo

 zachęcamy do udziału w międzynarodowej akcji. Wystarczy w środę 11 listopada o godzinie 12:00 włączyć jedną z większych stacji telewizyjnych lub radiowych i przyłączyć się do śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”.