05.11.2020r.

W tym tygodniu ,,Misie” rozmawiały o – domach i domkach, tych w których mieszkają ludzie oraz domach zwierząt. Kontynuując proponujemy następujące zabawy i ćwiczenia:

  • ,,Budujemy domy i domki” – zabawy konstrukcyjne z wykorzystaniem klocków. Budowanie różnych budowli, porównywanie ich wielkości i kształtu. Przeliczanie budynków.                                                                      
  • ,,Dopasuj przedmiot do pomieszczenia” – zabawa tematyczna. Zachęcamy do zgromadzenia w jednym miejscu przedmiotów z różnych pomieszczeń znajdujących się w domu. Zadaniem dziecka jest odłożenie przedmiotu w odpowiednie miejsce i do odpowiedniego pomieszczenia znajdującego się w domu. Nazwy przedmiotów dzieci dzielą na sylaby i głoski, określają pierwszą i ostatnią głoskę.
  • ,,Zdrowo i sportowo, zabawy z kolorowymi kołami” – zachęcamy do aktywności ruchowej. Instrukcja załącznik video. https://www.youtube.com/watch?v=domzg5xJeaI                                                                                                                                                              
  • W związku z obchodami dnia 5 listopada ,,Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek” zachęcamy do obejrzenia ulubionej bajki oraz wykonania pracy plastycznej ,,Mój ulubiony bajkowy bohater” z wykorzystaniem dowolnego materiału plastycznego.