05-06.11.2020r.

CZWARTEK I PIĄTEK  05 – 06.11.2020r.

1. Pamiętacie, że ten tydzień  rozpoczęliśmy zabawami badawczymi. Tak też miały wyglądać nasze kolejne dni. Dziś i jutro proponujemy Wam wykonanie kolejnego eksperymentu, ale już z pomocą rodzica lub starszego rodzeństwa. Więc do dzieła!

„Co się stało z wodą”- zabawa badawcza. Dziś wlejcie do plastikowego kubka lub pojemnika do robienia kostek lodu niewielką ilość wody. Wstawcie go do zamrażarki. Myślę, że nocą woda zmieni swoją postać. Następnego dnia wyjmijcie proszę kubek/pojemnik na lód z zamrażarki.

Zaobserwujcie: Co się stało z wodą? Postarajcie się wydostać z kubka lód. Podotykajcie go i opowiedzcie rodzicom o swoich wrażeniach. Określcie zaobserwowane cechy. Następnie włóżcie z powrotem lód do pojemnika i odstawcie go w ciepłe miejsce. Obserwujcie, co się z nim dzieje?

2. A teraz czas na trochę ruchu.

Ćwiczenia gimnastyczne- połączenie ćwiczeń stretchingowych i biegu bokserskiego.

Link do ćwiczeń:

3. „Liczymy sylaby”- zabawa słuchowa. Przygotujcie proszę liczmany. Mogą to być klocki, kredki, fasola lub inne przedmioty. Poproście rodzica/starsze rodzeństwo, aby podawali Wam przykłady słów. Proszę podzielcie je na sylaby i postarajcie się ułożyć tyle liczmanów, z ilu sylab składa się podane słowo, np.: ufoludek (4 sylaby i układamy 4 liczmany).

4. Jeśli możecie wyjść na podwórko, spróbujcie stworzyć „Obrazki z patyków”.  Wykorzystajcie patyki o różnej długości. Spróbujcie porównywać ich długości i określać, który z nich jest dłuższy, a który krótszy.

5. Jeśli macie możliwość wydrukowania, zróbcie proszę kartę pracy.