SPRZĄTANIE ŚWIATA

W dniach 18-20 września odbyła się 27. edycja Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata – Polska pod hasłem: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.” Organizator Fundacja „Nasza Ziemia”, w tym roku naszą uwagę zwrócił na nadmierne zużywanie plastiku. Jednorazowe siatki na zakupy, butelki, opakowania, kubeczki, słomki – to niestety nasza codzienność.

Grupa „Rumianki” 18 września rozmawiała na temat tego, co można zrobić, by zapanować nad niepotrzebnymi plastikowymi odpadami. Pomysły dzieci okazały się łatwe do zrealizowania. Rodzice również włączyli się do akcji i podzieli się własnymi sprawdzonymi sposobami na rezygnację z plastiku w swoich gospodarstwach domowych.

Dzieci obejrzały animowany film edukacyjny dotyczący segregacji i recyklingu. Wykorzystując grę online na ekologicznym portalu edukacyjnym, którego celem jest stworzenie przyjaznych warunków do wszechstronnego rozwoju dzieci w wieku od 2 do 8 lat, dzieci posegregowały wirtualne odpady, utrwaliły kolory pojemników do segregacji. Następnie wyruszyły z misją posprzątania terenu przy przedszkolu.